PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181219}

Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning
6,1 35 182
oceny
6,1 10 1 35182
5,4 7
ocen krytyków
Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek
powrót do forum filmu Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek

Wersja z 2003 była dobra tutaj już trochę było słabiej ale jak na horror to i tak nieźle. Jak zauważyłem chyba w każdej części masakry ktoś musi wyskoczyć przez okno :D

Wroganin

Co do Szeryfa zgadzam się - w "Początku" był w zasadzie czołowym psychopatą-mordercą, a Leatherface wykonywał jedynie brudną robotę. Co do wyższości "Teksańskiej" z 2003 nad tą częścią nie zgodziłbym się. Była znacznie mniej brutalna - a jak sam tytuł mówi, masakra musi trwać; w remakeu brakowało również sceny posiłku, która to przyprawiła mnie o niezły dreszczyk, gdy pierwszy raz oglądałem oryginalną "jedynkę" - tutaj niespodziewanie otrzymałem ją.
W żadnym razie nie neguję twojego zdania, przedstawiam jedynie, dlaczego uważam wyższość prequela nad remakiem.

ocenił(a) film na 6
Corn1408

Spokojnie nie jestem z tych, którzy będą się kłócić o takie coś :D Przynajmniej nie jesteś jakimś trollem, który chce po prostu mi wpajać, że ma racje a ja nie mam. Pozdro :D

ocenił(a) film na 6
Corn1408

Zwłaszcza brutalna była wersja Unrated 96 minut. Pewnie większość oglądała wersję łatwiej dostępną 91 minut,
a i tak prequel remaku wydaje się mocniejszy niż remake z 2003 nawet na wersji 91 minutowej.

Teksańska masakra piłą mechaniczną 1974 - ocena 9
Teksańska masakra piłą mechaniczną 2 1986 - ocena 6
Teksańska masakra piłą mechaniczną 3 1990 - ocena 4,5
Teksańska masakra piłą mechaniczną: Następne pokolenie 1994 - ocena 3

Teksańska masakra piłą mechaniczną 2003 (remake) - ocena 7,5
Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek 2006 (prequel remaku) - ocena 6,5

Piła mechaniczna 3D 2013 - ocena 4
Leatherface 2017 - ocena 5,5

ocenił(a) film na 6
returner

Rola szeryfa bardzo dobra. Lepiej ten aktor zagrał tylko u Kubricka w "Pełny magazynek" 1987 :)
Zaraz za tą rolą wymieniłbym właśnie jego udział w remaku Teksańskiej masakry 2003 i jego prequelu 2006.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones