PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557782}

Piła mechaniczna 3D

Texas Chainsaw 3D
4,9 12 676
ocen
4,9 10 1 12676
3,8 5
ocen krytyków
Piła mechaniczna 3D
powrót do forum filmu Piła mechaniczna 3D

Motyw końcowy

ocenił(a) film na 1

Wybaczcie może ktoś o tym już pisał a ja nie sprawdziłam ale końcówka z tym czarnym policjantem, który dobrze wiedział jaka jest ta psychopatyczna rodzinka i tak po prostu sobie odszedł.To mi zepsuło już do końca ten film. Dla mnie to był tak absurdalne, że aż boli. Rozumiem jego staranie się być moralnym ale gdy masz psychola co zrywa innym skórę z twarzy by sobie ją założyć na własną i do tego lata z piłą mechaniczną to raczej puszczanie go wolno bo odnalazł kuzynkę jest bynajmniej dziwne. Wolał oszczędzić psychola niż burmistrza. Why?

ocenił(a) film na 8
kingsize4

Burmistrz kiedyś wymordował rodzinę rzeźników, więc uznał, że Leatherface i jego kuzynka mogą się teraz za to zemścić.

ocenił(a) film na 1
Paul9ina

Tak, tylko pozwolenie na mszczenie się miałoby sens gdyby nie byli psychopatami, którzy uprowadzali (swego czasu) całą rodzinką ludzi i w okrutny sposób mordowali :)

ocenił(a) film na 8
kingsize4

Owszem, byli psychopatami, którzy swego czasu mordowali, ale ja innego pomysłu nie mam, dlaczego szeryf odpuścił. Chyba, ze Ty masz? ;>

ocenił(a) film na 1
Paul9ina

Mam, film jest durny

ocenił(a) film na 8
kingsize4

To już Twoje zdanie, co z resztą widać po ocenie. Nie zmienia to faktu, że moja wypowiedź wyżej jest trafna. :)

Paul9ina

No mądry film także nie jest.

kingsize4

Ponieważ postawa burmistrza i jego bandy w świetle prawa była pozbawiona moralności i poszanowania prawa jako przedstawiciela władzy ,szeryf zachował postawę sprawiedliwą i bezstronną ,świadczącą o jego wbrew pozorom przyzwoitości i moralności stróża prawa .Szeryf i jego ludzie jawią się w tym przypadku jako banda takich samych psychopatów jak rodzinka kanibali ,psychopatów gorszych , bo wykorzystujących swoją władzę do zachowań sprzecznych z prawem .Ten motyw końcowy w Pile mechanicznej jest właśnie dużym plusem w zakończeniu filmu .

ocenił(a) film na 1
soulheart

"...jawią się w tym przypadku jako banda takich samych psychopatów jak rodzinka kanibali ,psychopatów gorszych , bo wykorzystujących swoją władzę do zachowań sprzecznych z prawem ..."??? A zachowanie Leatherface'a w takim razie uzasadnione jest ze względu na to, że należy do "mniejszości społecznych"jakim jest kanibalizm (charakteryzujący się obdzieraniem skóry z twarzy i zakładaniem sobie jej na swój łeb) Czy wykazuje się większą moralnością niżeli burmistrz, który wiedział,że jak nie zostaną oni "zniszczeni" to koszmar miasteczka się nie skończy, że prawo jest bezsilne. Puszczenie wolno psychola z jego kuzynką, w której geny zaczeły "działać" to istna głupota. Uważam,że przez brak pomysłu na zakończenie, które ma wskazywać że jeszcze będzie kolejna częśc powstała ta marna forma szeryfa który "zachował postawę sprawiedliwą i bezstronną,świadczącą o jego wbrew pozorom przyzwoitości i moralności stróża prawa" ( Wybacz,trzeba być rzeczywiście przyzwoitym by puścić wolno seryjnego morderce i psychola)

kingsize4

Leatherface nie należy do żadnej mniejszości ,tylko jest członkiem patologicznej rodzinki kanibali ,której przyczyna zła leży w samej strukturze społeczeństwa w tym przypadku amerykańskiego .Skutkiem nierówności społecznych ,patologicznej konsumpcji, braku tolerancji ,sprawiedliwości i równości wobec prawa wszystkich członków społeczeństwa są wszelkie patologie społeczne .Filmowy Leatherface jest chorym osobnikiem z umysłem dziecka wychowanego w patologicznej rodzinie . ,dla którego nie istnieje moralność tylko przynależność i posłuszeństwo wobec swojej rodziny .Szeryf zachowując bezstronność i przyzwoite podejście do zaistniałej sytuacji nie popełnił żadnej głupoty czy mądrego posunięcia ,tylko zachował się sprawiedliwie i etycznie .Gdyby szeryf zastrzelił Leatherface a byłby takim samym amoralnym typkiem jak burmistrz .Takie zakończenie filmu byłoby zupełnie bezsensowne i pozbawione głębszego przekazu fabuły .Tak jak przedstawiłem , ten motyw w scenariuszu jest bardzo dużym plusem nadającym filmowi sensu moralnego przekazu, który każdy z widzów może odebrać i interpretować na swój sposób ,albo w ogóle go nie dostrzegać .A tak na marginesie to tylko film ,który nie musi być dobrze odbierany przez wszystkich widzów .

ocenił(a) film na 1
soulheart

"Nie wiem Andrzej, nie wiem..."

kingsize4

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.

ocenił(a) film na 3
soulheart

Szeryf puszczając psychopatycznego mordercę, który ma na koncie więcej ofiar, niż Charles Manson nie dość, że złamał prawo, to jeszcze pozwolił, by Leatherface chodził sobie z kuzynką i robił co mu się podoba. Robienie z niego tragicznego bohatera tylko dlatego, że zamordował ludzi, którzy zabili jego rodzinę jest idiotyczne, bo trzeba pamiętać, że ten gość mordował ludzi jeszcze przed tym, jak jego rodzina została wystrzelana. To chory psychopata i jeden akt brutalnej zemsty - słuszny lub nie - niewiele zmienia, a moim zdaniem jego familia była równie powalona jak on i tak czy saik zasłużyli na swój los. Tacy jak on nie mają prawa poruszać się wolno, szeryf zrobił rzecz wręcz idiotyczną i zapomniał o mnóstwie ofiar, które miał na koncie Leatherface w przypływie jakiejś chorej moralności. Nie puszcza się Adolfa Hitlera tylko dlatego, że uratował jednego żyda i miał rodzinny obowiązek wybić pewnych ludzi, bo to nadal jest Adolf Hitler i nadal nim będzie. Żadne tłumaczenie zachowania ani kolesia z piłą ani szeryfa nie mają sensu - Leatherface powinien wisieć, a szeryf siedzieć za pomoc w ucieczce. Zakończenie jest kosmicznie durne i ma za zadanie otworzyć furtkę dla drugiej części, nic więcej.

ocenił(a) film na 7
Frieza

Odpisze po 7 latach,bo moze komus innemu tez to nieco rozjaśni ten motyw. Rodzina Sawyerow nie mordowala ludzi dla zabawy, za nim zostala rozstrzelana. Jesli ktoś zna pierwszy film ktorego ten film jest alternatywna kontynuacja, to dostal informację co było przyczyna patologii a koncowo kanibalizmu tej rodziny. Jesli senior rodu, dziadek cale zycie walił młotem krowy, a nagle zastąpił go np automat - co miał robić na stare lata? Jesli cala rodzina stracila zrodlo dochodu ( o czym mowil syn Draytona) poniewaz zwolniono mase ludzi z rzezni w której pracowali od pokoleń, przyszedł głód , zaprzestano dostaw zywnosci - co mieli zrobic? To nie jest próba czyszczenia w oczach psycholi - to jest poprostu poprostu wyjaśnienie dlaczego stali się kanibalami, i skąd tez wziela sie u nich pogarda do ludzi. Pozwolo im umrzeć z głodu, a wiec oni by zaspokoić głód pozwalali umierać ofiarom. Zostali przez system i społeczeństwo wyrzuceni na śmietnik. I tak jest geneza ich rozkładu. A niedorozwiniety Leatherface po prostu byl lojalny wobec nich, i gdy stracił prace przy obrobce miesa, zaczal to robic z ludzmi na polecenie rodziny. Remako przedstawiaja sprawe identycznie

ocenił(a) film na 6
Mareve

Dobrze napisane

ocenił(a) film na 6
Mareve

Dobrze napisane

Mareve

Późno ale odpiszę. Przypadki kanibalizmu są moim zdaniem usprawiedliwione wyłącznie w celu przeżycia: przypadek rugbistów których samolot rozbił się w Andach, oblężenie Leningradu, Wielki Głód na Ukrainie itd. To co ta rodzina robiła to zwyczajne zwyrodnialstwo kierowane wygodnictwem. Inna sprawa że na farmie były samochody z różnych stanów USA i to byłaby sprawa federalna i FBI by nie spoczęło dopóki by nie wyjaśniło całej zbrodni począwszy jak mamy z tą serią filmów od 74 roku

Frieza

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.

kingsize4

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones